Sağlık Köşesi Yazılarımız

Bademcik Ameliyatında Ağrısız Yöntem: ''TERMAL WELDİNG SİSTEMİ''

devamı... 15 Kasım 2018

Avrupa'nın En Obez Ülkesiyiz

devamı... 15 Kasım 2018

Doğumdan Sonraki İlk Saatler Önemli

devamı... 15 Kasım 2018

Çaresiz Değilsiniz, Çare Sizsiniz!

devamı... 15 Kasım 2018

Lösemi Tedavi Edilebilir Hastalıklar Grubunda Yer Almaktadır

devamı... 15 Kasım 2018

Ürolojik Kanserlere Dikkat

devamı... 15 Kasım 2018

Instagram Paylaşımlarımız


Hakkımızda

Özel Ege Şehir Hastanesi Uzman Hekim Kadrosu ile İzmir'lilerin Hizmetinde...

İzmir’in Yeni Hastanesi; Özel Ege Şehir Hastanesi

Özel Ege Şehir Hastanesi; modern mimarisi, ileri teknoloji cihazları, konforlu hasta oda­ları ve poliklinikleri ile hastaların kendilerini özel ve güvende hissetmeleri için tüm de­taylar düşünülerek tasarlandı.

Uluslararası sağlık standartlarında, modern altyapısı ve üstün tıp teknolojisi ile hizmet veren Özel Ege Şehir Hastanesi 8.538 m2 alanda 108 hasta yataklı, 20 düzey 3 yo­ğun bakım (7 yatak aktif), 25 yeni doğan yataklı, 6 ameliyathane, 2 doğumhane,1 anjio salonu, 39 poliklinik, fizik tedavi & infertilite & radyasyon onkoloji merkezleri ve en genç güçlü hekim & deneyimli öğre­tim üyesi kadrosu ile güler yüzlü ve dinamik hemşire, teknisyen, personel kadrosu ile Yenişehir’de hizmete girdi.

7 gün 24 saat sağlık hizmeti sunuyor

Kişiye huzurlu ve kendini güvende hissetti­ren tecrübeli hekim kadrosu, güler yüzlü ça­lışanları, üstün altyapı ve teknik donanımı ile her branşta 7 gün 24 saat sağlık hizmeti sunan, 2 bodrum kat, zemin ve artı 5 kat binası bulunan hastane binasının dış cephe özel kompoze taş kaplama, ön yüzeyleri ise cam giydirmedir. 21 çift kişilik, 33 tek ki­şilik olmak üzere toplamda 54 hasta odası bulunan hastanede 75 hasta yatağı mevcut. 2 adet enfekte odası ile birlikte 25 Küvöz Yatak kapasiteli Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi bulunuyor. Bebek bekleyen hastala­rın kendilerini güvende hissedeceği 2 adet doğumhane, sancı ve operasyon odası ile Özel Ege Şehir Hastanesi kaliteli sağlık hiz­meti sunuyor.

Uluslararası standartlarda

Profosyonel hekim kadrosu ve teknolojinin son ürünü cihazlarla hizmet veren hastane­de 6 adet ameliyathane bulunuyor. Anjio için düzenlenmiş salonda ise kalp hastaları gönül rahatlığı ile tedavi ediliyor. Tüm yo­ğun bakımlar, doğumhaneler ve beraberin­deki bölümler, koroner yoğun bakım dahil olmak üzere hijyenik sistem steril havalandırma sistemine sahip. Ameliyathane masa­ları ve tavan lambaları ayrıca pendant sis­temleri mevcut. Hastanenin radyasyondan korunma kurallarına uygun olarak yapılmış 3 adet Radyoterapi Tedavi Odası bulunuyor. Tüm Ameliyathanelerde LCD ekranlı oto­masyon sistemi (AKP Panosu) mevcut.

Poliklinik hizmetine önem veren hastane yönetimi, hastaların bu hizmeti alırken tüm hizmet birimlerinden en ideal şekilde yarar­lanmalarının sağlanması için polikliniklerin kapsamlı hizmet verecek niteliklerle dona­tıldığını belirtti. Toplam 39 adet Poliklinik Odası bulunan hastanede 10 yatak kapa­siteli Gözlem Odası, Acil Serviste 4 yatak müşahade Odası, Alçı Odası, Küçük Mü­dahale Odası, resüsitasyon odası, 2 adet sedye asansörü, 2 adet hasta asansörü ve parmak izi kontollü 1 adet personel asan­sörü bulunuyor.

Güvenlik sistemleri konusunda oldukça has­sas olan hastanede giriş alanları oldukça steril olmakla birlikte, giriş ve çıkışları par­mak izi kontrollü sistemle denetlenmektedir. Binanın tüm yangın sistemi adresli tip oto­masyon kontrollü.

Kaliteli sağlık hizmeti sunuyor

Hastane enfeksiyonlarının önlenmesinde; hastane personeli ve hastaların hijyen ko­nusunda eğitilmeleri ve hijyen kurallarını uygulamalarının sağlanması konusuna ayrı­ca önem veren hastane yönetimi, tüm ame­liyathanelerin Laminar Flow sistemli Hijye­nik klimatizasyona sahip olduğunu belirtti.

En yeni sterilizasyon tekniklerinin uygulan­dığı uluslararası standartlarındaki ameli­yathanelerde kullanılan led lambalar; ame­liyatın niteliğine göre ışık rengini ayarlama ve ısı açığa çıkarmama özelliği sayesinde cerrah ve hastaya büyük ölçüde konfor sunuyor. Bina geneli için toplam 12 Adet hijyenik klima santrali mevcut olan hastane, tüm Hepa filtre üniteleri basınç kontrol sen­sörleri ile donatılmış. Binanın tamamında Helojen free tip elektrik kabloları kullanıl­mış, Ameliyathane ve Yoğun Bakım ünite­leri bağımsız UPS ve İzolasyon Transforma­törlü elektrik tesisatı ile donatılmıştır. Has­tanede 2 Adet 630 KVA Otomatik sistem Jenaratör mevcut. Toplam 520 KVA Genel ve Medikal amaçlı UPS sistemi , Medikal gaz sistemi tüm Ameliyathane, Angio, CT, Yoğun Bakım ve hasta Odalarında mevcut.

Hasta servis katları, eczane, labaratuarlar, yoğun bakım birimlerini kapsayan punoma­tik ( hava güdümlü ) sistem kapalı devre numune ve ilaç transfer sistemi kurulmuş­tur. Tüm binada genel Klimatizasyon amaçlı VRV sistemi kurulmuştur. Tüm Data hat­ları, Güvenlik ve Medikal Kamera sistemi, Anons ve müzik yayın sistemi alt yapıları ve kablolamaları yapılmıştır.

Hastalara yalnızca kaliteli sağlık hizmeti değil aynı zamanda özel tasarımların tek­noloji ile buluştuğu alanlarda tedavi imkanı sunuyor. Radyoloji Görüntüleme sistemi ve RADYOTERAPİ, SIEMENS marka cihazla­ra uygun olarak yer hazırlıkları yapılmıştır. Cihaz grubu ile hastanenin tamamının film­less teknolojisi ile çalışması planlanmıştır.

Hastanede, 1.5 Tesla MRI Cihazı, 128 Sli­ce Bilgisayarlı Tomografi Cihazı, 16 Slice Bilgisayarlı Tomografi Cihazı ,Tek dedektör­lü çift statifli karbon masalı Digital Röntgen Cihazı, 2 adet tek dedektörlü Digital Rönt­gen Cihazı, Digital Mamografi Cihazı, Digi­tal Angiografi Sistemi, C kollu DSA özellikli Skopi cihazı, Seyyar Röntgen Cihazı, top­lam 5 adet Ultrason Cihazları IGRT, IMRT tedavi özelliğine sahip Radyoterapi cihazı, Linear Accelaratör Cihazı, Syngo PACS ve RIS Sistemi mevcut.

Hastanenin Sterilazyon bölümünde ise 1 adet çift kapaklı 330 lt., 1 adet tek kaplı 220 lt., 1 adet Plazma Sterilazatör olmak üzere toplam 3 adet Otoklav mevcut.

www.egesehirhastanesi.com | © 2018 TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Office701 Creative Agency & Information Technology