Diğer Köşe Yazıları

Avrupa'nın En Obez Ülkesiyiz

devamı... 15 Kasım 2018

Doğumdan Sonraki İlk Saatler Önemli

devamı... 15 Kasım 2018

Çaresiz Değilsiniz, Çare Sizsiniz!

devamı... 15 Kasım 2018

Lösemi Tedavi Edilebilir Hastalıklar Grubunda Yer Almaktadır

devamı... 15 Kasım 2018

Ürolojik Kanserlere Dikkat

devamı... 15 Kasım 2018

Instagram Feed

Bademcik Ameliyatında Ağrısız Yöntem: ''TERMAL WELDİNG SİSTEMİ''

bademcik-ameliyatinda-agrisiz-yontem-termal-welding-sistemi-3

Özel Ege Şehir Hastanesi'nde uyguladığımız bir yöntem olan Termal Welding Sistemi ile bademcik ameliyatını ağrısız, kanamasız yapmak mümkün olmaktadır. Bademcik ameliyatlarında uygulanan Termal Welding adlı yöntemle hem ameliyat süresi kısalıyor hem de sonrasında oluşabilecek komplikasyonlar en aza indirgeniyor.

Özel Ege Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz uzmanı ''Termal Welding'' yöntemi hakkında bilgi verdi.

''Bademcik İltihabı Bazı Komplikasyonlar Ortaya Çıkarıyor''

Bademcikler vücudun savunma sisteminin önemli öğeleridir ve bağışıklık sistemi hücrelerinden oluşmuşlardır.Her biri doğuştan vücudumuzun baş-boyun bölgesinde savunma elemanı olarak bulunmaktadır. Büyürken geçirdiğimiz enfeksiyonlarla, bakterilerle, mikroplarla savaşmak için birer bariyer görevindedir. Bademcikler, ağız açıldığı zaman kolayca görülebilen, küçük dilimizin arkasında boğazımızın iki tarafında bulunmkatadırlar. Kendilerine ait pilika dediğimiz yatakları vardır. Eğer yılda 3 den fazla ateşli bademcik iltihabı geçirilmediyse, bademcikler korumada ve kollamada çok işe yararlar. Hastanın kan tablosundaki değişiklikler bir bakteri ya da virüs enfeksiyonu olup olmadığını bize gösterir. Bu durum bizi ilaç tedavisine yönlendirir ama hasta bakteriyel veya viral olsun yılda 3 den fazla hastalanıyorsa en sonunda gideceği yer ameliyathane olacaktır. Bademcik gibi organı hep korumak isteriz ama öte yandan özellikle çocuklarda yaratacağı riskleri bildiğimiz için de zamana karşı yarışırız. Bademciklerin kendilerine özgü delikli yapıları vardır. Bu yapılar birtakım enfektif maddeleri ağıza atarak vücuttan uzaklaştırmak üzerine kuruludur. Kronik enfeksiyonla beraber burada biriken bakteri artıkları ve bakteri parçaları, çocukta bir hastalık olmasa bile kanda enfeksiyonun yayılmasına yol açabilir. Kronik bademcik iltihablarının sonucunda böbrek hastalıkları, özellikle çocukluk döneminde kalp romatizması denen kalp kapakçıklarını tutup onların hareketlerini engelleyip kalp yetmezliğine yol açan tablolar oluşturduğu doğrudur. Bunlar bademcik iltihabının en çok korktuğumuz komplikasyonlarıdır.

''Termal Welding Teknolojisiyle Ağrısız- Kanamasız Bademcik Ameliyatı''

Bademcik ameliyatları teknikleri arasında en son geliştirilen; ağrı, kanama, yara iyileşmesi ile ilgili birçok avantajı sunan Termal Welding sistemi, bademciğin çevre dokulardan kolayca ayrılmasını sağlayan ve damarların ısı ile büzüştürülerek kanamasını engelleyen bir teknik olduğunu vurgulayan uzmanımız'' Termal Welding yöntemi hastalar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Termal Welding, operasyon esnasında ısı enerjisi ile ameliyat alanında kanama kontrolünü sağlayarak, sonraki dönemde doku iyileşmesini hızlandırmaktadır. Hastada ameliyat sonrası ağrı azalmakta daha konforlu bir iyileşme süreci sağlamaktadır'' dedi.


 

Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimizden bilgi ve randevu almak için; telefon numaramız,

Özel Ege Şehir Hastanesi
KBB Bölümü
0 (232) 390 0 390


 

 

Ege-Şehir-Hastanesi-Anlaşmalı-Kurumlar-fortisbank-a-s
Ege-Şehir-Hastanesi-Anlaşmalı-Kurumlar-zurich-sigorta-ozel-saglik-sigortasi
Ege-Şehir-Hastanesi-Anlaşmalı-Kurumlar-turk-telekom-saglik-ve-sosyal-yardim-vakfi
Ege-Şehir-Hastanesi-Anlaşmalı-Kurumlar-unico-sigorta-tamamlayici-saglik-sigortasi
Ege-Şehir-Hastanesi-Anlaşmalı-Kurumlar-ziraat-sigorta-ozel-saglik-sigortasi
Ege-Şehir-Hastanesi-Anlaşmalı-Kurumlar-sekerbank-t-a-s-personeli-sosyal-sigorta-sandigi-vakfi

www.egesehirhastanesi.com | © 2018 TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Office701 Creative Agency & Information Technology